شیطان پرستی چیست؟؛satanism کلیپ شیطان شناسی، همه چیز در مورد شیطان پرستی و فراماسونری؛دانلود مقاله؛فیلم؛عکس؛سخنرانی؛در مورد شیطان پرستی و فراماسونری؛بررسی فرقه های شیطان؛اکنکار؛اوشو؛وهابیت؛رام الله؛دانلود نقد فیلم شیطان پرستی و فراماسونری؛مستند شیطان پرستی و فراماسونری؛ سخنرانی در مورد شیطان پرستی؛انیمیشن شیطان پرستی؛شیطان پرستی در ایران؛

دوست دارم


منوی دسته ای

.:: آخرین مطالب ::.

عنوان تاریخ
شیطان پرستی در حال انقراض است جمعه ۱۳ فروردین ۱۳٩٥
شیطان در جواب فرعون چه گفت ؟ چهارشنبه ۸ مهر ۱۳٩٤
جن گیری واقعی در ایران پنجشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٤
متن و ویدئو کلیپ تبریک عید نوروز 94 توسط باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا یکشنبه ٢ فروردین ۱۳٩٤
رویای هر شب من فقط کسی است که آدم باشد دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳٩۳
چقدر خوبه تو اینجایی جمعه ۱٠ بهمن ۱۳٩۳
دوسم داری اما غرورت نمی ذاره چهارشنبه ٢٤ دی ۱۳٩۳
اسید پاشی به رئیس بیمارستان ضیاییان در تهران یکشنبه ٩ آذر ۱۳٩۳
توی یک دیوار سنگی دو تا پنجره اسیرن یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۳
آره من عاشقت هستم همیشه به جز تو کی پناه خونه میشه یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۳
بخوانید از زبان شیرین و بامزه استانبولی ترکیه ای سه‌شنبه ۱۳ آبان ۱۳٩۳
شاهین نجفی و شیطان پرستی و توهین به مقدسات اسلامی‌ جمعه ٢ آبان ۱۳٩۳
افسوس میخورم از این آدم های پست سه‌شنبه ٢٩ مهر ۱۳٩۳
همیشه به خودم میگم صبر کن روزهای خوب در راه اند پنجشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩۳
آنتالیا شهری در ترکیه ( منم میخوام ) جمعه ۱٤ شهریور ۱۳٩۳
دوباره یاد تو افتادم آخه بارون یه کم اومد پنجشنبه ٦ شهریور ۱۳٩۳
خدایا دلم از تمام گرگ های آدم نما گرفته است پنجشنبه ٦ شهریور ۱۳٩۳
پنج ستاره فیلم نقد یکشنبه ٢٩ تیر ۱۳٩۳
تاثیرات موسیقی بر جسم و روان انسان مخصوصا موسیقی ما یکشنبه ٢٩ تیر ۱۳٩۳
داعش جمعه ٢٧ تیر ۱۳٩۳
ذکر های آرامش بخش به هنگام خواب جمعه ٢ اسفند ۱۳٩٢
هوای خونه جمعه ٢٥ بهمن ۱۳٩٢
احکام نگاه کردن - نگاه های حلال و نگاه حرام مثال چهارشنبه ۱٦ بهمن ۱۳٩٢
شامپانزه و فیل و قو زمان مرگشان را میدانند جمعه ٤ بهمن ۱۳٩٢
چرا شیطان گولمان میزند تا خود ارضایی کنیم سه‌شنبه ٢٤ دی ۱۳٩٢
خریدوفروش خون دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳٩٢
پل صراط مستقیم یکشنبه ۱٩ آبان ۱۳٩٢
مکان های دعا یکشنبه ٥ آبان ۱۳٩٢
عرش خدا چیست و افراد لعنت شده توسط خدا در عرش پنجشنبه ٢٥ مهر ۱۳٩٢
آثار دنیوی گناه و مجازات گناهان در دنیا سه‌شنبه ٢۳ مهر ۱۳٩٢

موضوع: تحلیل و بررسی زندگی و مبانی فکری و تعالیم «، شیطان پرستی، فراماسونری، شیطان پرستی در ایران

گاه شمار زندگی اشو

در باره ی زندگی  اشو  کتاب های مختلفی  منتشر شده است . شرح زندگانی او بر اساس گفته های خودش در کتابی به نام اینک برکه ای کهن (حدود 420 صفحه ) به تفصیل بیات شده است .


اشو در یازدهم دسامبر 1931 در روستای کوچودا در استان مادیاپراش هند دیده به جهان گشود . او والدینش را زوجی عاشق و یکدل می داند و می گوید :

" دوران کودکی من ، دوران لایی زندگی ام بود ؛ روزگاری به معنای واقعی کلمه طلایی و ناب ؛ روزگاری فراموش نشدنی ."(اشو ، کتاب : مراقبه شور مستی ، ترجمه : امید اصغری ، ص 7 )

در سال 1938 در هفت سالگی پدر بزرگش را از دست داد . پیرمرد بیمار سوار بر درشکه ، سر بر روی پای نوه اش گذاشته بود  و راهی طولانی را به سوی نزدیکترین پزشک موجود در آن حوالی می پیمود . این حادثه اثری عمیق بر زندگی اشو گذاشت و باعث برانگیختن تصمیمی راسخ و درونی برای کشف آنچه ابدی  و نا میرا است شد . اشو بعد ها گفت : از سکوت آن لحظه چیزهی فراوانی آموختم و دنیایی جدید در مقابل دیدگانم گشوده شد .(همان ، ص 8 )

 در سال 1952 در 21 سالگی نور الهی و حالت روشن بینی و اشراق برای او حاصل شد . او می گوید :

" سالیان مدید ، تلاش و تقلا نمودو و هر آنچه لازم بود انجام دادم . اما به آنچه می خواستم نرسیدم و التفاقاتی که  انتظارش را داشتم رخ نداد . در حقیقت تلاش فراوان ، خود مانعی بود برای رسیدن به هدف ... جستجو لازم بود ، اما لحظه ای فرا رسیده بود که کنکاش نیز باید کنار گذاشته می شد ... در آن روز کاوش متوقف گردید ... و آن حادثه به وقوع پیوست ... نیرویی جدید خلق شد ؛ نیرویی که از هیچ جا و همه جا می جوشید و سر بر می آورد . آن انرژی در درختان ، صخره ها ، آسمان ، خورشید و هوا وجود داشت .، در حالی که پیش تر تصور می کردم فرسنگ ها با من فاصله دارد و از من دور است ."(همان)

اشو در 21 مارس 1953 از دانشگاه سائوگر در رشته فلسفه دانش اموخته می شود و نه سال در دانشگاه جبال پور هند به تدریس فلسف مشغول می شود .در همان ایام به سراسر هندوستان سفر می کند و به مباحثه با رهبران ادیان مختلف می پردازد . او بیش از 35 سال مستقیماً به ارایه ی دیدگاه های خود درباه ی انسان ، مراقبه ، بلوغ ، راز ، عشق و سکوت می پردازد . اواخر دهه ی 60 اشو به ابداع تکنیک های منحصر به فرد مراقبه پرداخت .

اشو در سال 1974 در پونای هندوستان کمونی تاسیس کرد که به زودی مردمان بسیاری از سراسر جهان برای مراقبه و دیدار با او به آنجا سرازیر شدند . « کمون بین المللی اشو » هنوز هم بزرگترین مرکز مراقبه در هند به شمار می رود و هر روز پذیرای هزاران نفر از سراسر دنیا ست . محوطه کمون را باغ های پر از گیاهان شاداب ، استخر ها ، آبشار ها ، قوهای سفید ، طاووس های رنگارنگ و ساختمان های بسیار زیبا تشکیل می دهد تا جوّی آرام بخش و فضایی دلنشین برای تجربه ی خامئش درون فراهم سازد .

یکی از وقایع مهم زندگی اشو ، مهاجرت او در سال 1981 به آمریکاست . دلیل اولیه ی سفر او معالجه بود ، ولی به دلیل استقبال زیاد ، تصمیم گرفت آنجا بماند . مریدان اشو ( سانیاسین ) پس از چهار ماه ، محلی را در یکی از نقاط آمریکا خریداری و شهری به نام « رانجیش پورام » بنا کردند . محبوبیت او در آمریکا فزونی می یافت که در سال 1985 از آمریکا اخراج شد . درباره ی اخراج او دو نظر وجود دارد . پیروان او معتقدند که اشو کلیه ارزش های جامعه ی آمریکا را زیر سوال برده و راهی جدید جلوی انسا ها قرار می داد . بنابراین سران امریکا از او احساس خطر کردند و او را اخراج کردند . اما برخی دیگر می گویند اسناد سازمان اتباع خارجه امریکا که وزارت امور خارجه هند آنها را تایید کرده است ، نشان می دهند که اشو به دلیل فساد اخلاقی از آمریکا اخراج شده است !

سر انجام اشو در نوزدهم ژانویه 1990 کالبد خاکی خویش را ترک گفت . پیراوان او در این زمینه می گویند :

" اشو هرگز  نه به دنیا آمد و نه مرد . فقط از یازدهم 1931 تا ژانویه 1990 به زیارت سیاره زمین آمد. ( اشو ، کتاب : الماس های اشو ، ترجمه : مرجان فرجی ، ص 411 )

اسم اشو

به گفته خود او ، لغت اشو (osho) بر گرفته از اصطلاح oceanic است .( اشو ، کتاب مراقبه شور و مستی ، ترجمه : امید اصغری ، ص 10 ) که نخستین بار ویلیام جیمز ، روانشناس بزرگ آمریکایی آن را به کار برده است . این واژه به معنای حل شده در اقیانوس است .

نام کامل او « باگوان شری رانجیش » است . رانجیش نام پدری اشو است . لقب باگوان به معنای آقا  و سرور است و شری ، لقبی احترام آمیز به معنای مقرب و مقدس است . بنابراین ، نام او دربردارنده ی چندین واژه ی مقدس و بزرگ همراه با احترام است .

استادان اشو

اشو معتقد است با فرقه های سرّی بسیاری در تماس بوده و هیچ یک از آنها را قابل ملاحظه نیافته است ؛ اما یکی از مردانی که در او تاثیر گذارده ، کسی است به نام « ماگا بابا » . ماگا ، یعنی فنجان بزرگ ؛ زیرا او عادت داشت همیشه فنجانش همراهش باشد . فرد دیگری که بر اشو نقشی موثر داشته ، یکی از مردان برجسته ی هند به نام «پاگال بابا » است و در نهایت اشو از انسان درجه یک و بیداری سخن می گوید به نام  « ماستا بابا » که در برابر او فراوان اظهار ادب و تسلیم می کند . ( اشو ، اینک برکه ای کهن ، ترجمه : سیروس سعدونیان ، ص 370-340 ) اما اشو بیش از همه از کسان دیگری به عنوان راهنما و الگو یاد می کند : بودا و شیخ کبیر . آثار اشو هم نشان می دهد که افکار و اندیشه هایش از این دو نفر ملهم شده است .

آثار اشو

اشو هرگز کتابی ننوشته است ؛ اما از او 7000 سخنرانی و 1700 نوار ویدئو و کاست به جای مانده که در بیش از 650 جلد کتاب انتشار یافته و تقریباً تمامی انها به سی زبان زنده دنیا ترجمه شده است . کتاب ها را پیروان او گرد اوری و چاپ کرده اند . چند هفته پیش از مرگش از وی پرسیدند بر سر آثار تو چه خواهد آمد ؟ پاسخ داد :

" اعتماد من بر هستی استوار است . اگر در سخن من حقیقتی نهفته باشد ، باقی خواهد ماند .آنان پس از من به این مطالب علاقمند می شوند ، خود روشنگر راه خواهند بود ، بدون اینکه چیزی بر کسی  تحمیل شود . من تنها مشوقی خواهم بود برای دوستانم و از آنها می خواهم که مستقیماً ، نه به واسطه دیگران ، بشناسند و تنها راه چنین دریافتی در درون خود آنها ست . گفته ها و تعالیم من اصل و فلسفه نیست ، بلکه نوعی کیمیاگری است ؛ علم تغییر و تحول است ."(اشو ، کتاب : مراقبه شور مستی ، ترجمه : امید اصغری ، ص 11- 10 )

آثار اشو دارای ویژگی هایی است :

الف ) همانطور که خود اشو می گوید ، او از زبان بسیار ساده و روزمره بهره می گیرد تا برای همگان قابل فهم باشد و اگر واژه ای تخصصی بکار می برد همان جا آن را توضیح می دهد . بنابراین تقاضا دارد کلامش ویرایش نشود .

ب ) در گفته های اشو ، حکایات و قصه ها فراوان است و او بسیار ماهرانه از آنها نتایجی می گیرد که در راستای اهداف اوست . بخشی از این داسنتان ها ایرانی است .

ج ) آثار او معمولاً درباره ی نیاز انسان ها و رنج و آلام بشر است و روش ها و تکنیک هایی که ارایه می دهد قابل اجرا است . در یک کلمه ، او بیانی با نفوذ دارد .

د ) تمام آثار اشو را می توان در چند دسته خلاصه کرد :

-بعضی از آنها سخنرانی هستند ؛ از قبیل : بلوغ ، راز بزرگ ، راز ،  شهامت و خلاقیت ؛

-بعضی ار آثار اشو شرح و بسط داستان های صوفیان است ؛ از قبیل : این نیز بگذرد و آواز سکوت ؛

-بعضی دیگر به صورت پرسش و پاسخ است ؛ از قبیل : مزه ای از ملکوت ، یک زندگی یک ترانه یک رقص و کودک نوین ؛

-بعضی دیگر به صورت کلمات قصار یا برنامه های مراقبه ی ماهانه یا سالانه است که معمولاً به صورت دو زبانه به فارسی ترجمه شده است ؛ از قبیل : آفتاب در سایه ، یک فنجان چای ، شورشی ، پیوند ، بشنو از این خموش ، عشق رقص زندگی و الماس های اشو ؛

-بعضی دیگر شرح حال اشو است ؛ مثل : اینک برکه ای کهن و آنگاه نبودم .

 

شخصیت اشو

پیروان اشو معتقدند که اشو در دوران کودکی دارای احساسات عصیانگری ، تمرّد و استقلال طلبی بوده است . او در کتاب اینک برکه ای کهن که خاطرات فراوانی از کودکی خود را نقل می کند ، نسبت به همکلاس ها ، معلم ، پدر ، مادر و بسیاری انسان های دیگر از خود روحیه ی عصیانگری بروز داده است .

از سوی دیگر چنان که از سخنان اشو بر می آید و همگی بر آن اتفاق دارند ، او دارای شخصیتی بسیار متکبر و مغرور بود ؛ به گونه ای که حتی پیروان او می گویند ادعاهایش گوش فلک را کر می کرد و روح آدمی از شنیدن آن همه خودستایی آزرده می شد . او در جایی خود را استاد استادان و مرشد مرشدان می خواند . (اشو ، اینک برکه ای کهن، ترجمه سیروس سعدونیان، ص 303 ) در تعبیر دیگر ، خود را بالاتر از مارکس ، لنین ، مائو و حتی مسیح ( علیه السلام ) دانسته می گوید :

" یافتن من پشت این صف طولانی کاری دشواراست من تنها کافی هستم . همان طور که وقتی مسیح بود کافی بود . وقتی با من هستی  مرشد کافی است و اساساً تو با من هستی . برای من نیازی  نیست مسیح یا بودا یا دیگری را واسطه کنی . فقط با من روبرو شو . مستقیم به چشمان من نگاه کن ... . "( همان ، ص304 )

اشو خودش را در جایی اینگونه توصیف می کند :

" اشو واژه ای بسیار زیباست ، باید آن را به واژگان هر زبانی افزود . در وهله ی اول همان صوتش زیباست : اشو . این واژه احترام ، عشق ، حق شناسی و شکر را نشان می دهد . فقط یک واژه ی خشک مثل « عالی جناب » نیست . واژه ای بسیار دوست داشتنی و آشنا ست . تقریباً حال و هوای محبوب را دارد ." ( اشو ، کتاب : الماس های اشو ، ترجمه : مرجان فرجی ، ص 273 ؛ اشو ، کتاب : آفتاب در سایه ، ترجمه : عبدالعلی براتی ، ص 164 ) 

او همچنین مانند موسی (علیه السلام) « ده نافرمان » صادر کرده است . ( اشو ، کتاب : الماس های اشو ، ترجمه : مرجان فرجی ، ص 177 ؛ اشو ، کتاب : آفتاب در سایه ، ترجمه : عبدالعلی براتی ، ص 108 )

عشق اشو

اشو در جوانی عاشق دختری شد به نام « شاشی » . آن دختر در سال 1947 درگذشت . اما اشو معتقد است بر اساس قانون تناسخ ، او در قالب دختری دیگر به نام « ویی وک » باز آمده است . او از این وضعیت تجربه هایی را نقل می کند .

تعالیم اشو

1- نظر اشو در مورد خدا :

در باب نقد دیگاه اشو در باره ی خدا نیازی نیست قضاوتی انجام گیرد . فقط کافی است برخی از جملات فراوانی که او در این زمینه گفته است کنار هم قرار دهیم ، قضاوت با خواننده محترم .

  " خداوند یک شخص نیست ، بلکه تنها تجربه ای است که تمام هستی را به پدیده ای مبدل می سازد ؛ تنهایی او مطرح نیست . او با زندگی می تپد ! با زندگی که دارای ضربان است . لحظه ای که دریابی که دل هستی می تپد خداوند را کشف کرده ای ."  (اشو ، کتاب: شورشی ، مترجم : عبدالعلی براتی ، ص 200)

" اگر از من بپرسید من به شما می گویم خدا را فراموش کنید . حقیقت را فراموش کنید . من به شما می گویم تنها به دنبال عشق باشید . "( اشو ، کتاب : راز بزرگ ، ترجمه روان کهریز ، ص 10)

" وقتی شما عاشق کسی می شوید به او می گویید با تمام وجودم با تمام روحم عاشقت هستم ، ولی کبیر فقط از جسم و ذهن حرف به میان می آورد . چون روح ، خود خداوند است ." ( همان ، ص 89 )

در جایی ، پس از توصیف خصلت زنان می گوید :

" بر اساس کبیر شیفته عاشق منتظر می ماند و خداوند به سراغش می رود ... آنها خداوند را چون زن می بینند ، نشسته آنجا ، پنهان در حجاب ، خداوند را چون بایستی دیده شود ، حجاب باید برداشته شود و دستیابی به این ، تلاش زیادی نیاز دارد . خداوند قایم باشک بازی می کند . او خودش را به میل و رضای خود از حجاب نمایان نخواهد کرد . برای یافتن او باید در جاهای مختلفی شکار کنید . بسیار جاها را خالی از او پیدا می کنی و سرگردان از این در به ان در می زنید . باید به جستجو ادامه دهید . باید مردانه بایستید و مثل یک مرد عمل کنید . " ( همان ، ص 89 )

" مردم به نزد من می آیند و می گویند جستجوی خداوند را داریم . من به آنها می گویم در این باره با من صحبت نکنید . این مقوله را به بحث نکشید ، هر گونه صحبتی درباره جستجوی خدا بی فاید است . هیچ معنا و مفهومی در آنچه می گویند نیست ." (همان ، ص135 )

اشو در جایی خدا را این گونه توصیف می کند :

"خدا جدا از شما نیست . خدا نهایت هستی شماست ؛ درونی ترین موجودیتان است ؛ روح شماست . او صدای پنهانی است که در عمق وجودتان آرمیده است . درست مثل یک رقاص که از رقصش جدا نیست ... شما می گویید این هندوست و آن مسلمان ، ولی خداوند همزمان در تک تک آنها موجود است و اگر متعصبانه و یک بعدی به سمت او بروید او که خنثی است ، او که در تمامی ابعاد و جنبه ها پنهان است . اصول و قوانین و کتب آسمانی تان زنجیری می شود که در آن اسیر خواهید شد . اگر عمیقاً به طلب درونتان نگاه کنید می بینید وداها ، انجیل و تورات و ... مثل وزنه های ستگین روی گردنتان سنگینی می کنند . زیر این بار سنگین له خواهید شد . هستی خنثی است ."(همان، ص 147 و 157 )

"هیچ کس نمی تواند شما را به جلو براند و هیچ کس به جز خودتان نمی تواند به آنجا برسد . همان طور که هیچ کس دیگری هم  نمی تواند شما را به عقب بکشاند . شیطان قدرت گمراه کردن شما را ندارد . خداوند هم قدرت هدایت شما را ندارد ."(همان ، ص 169 )

"یک شب نوجوانی بدون اینکه دعا بخواند پرید توی رختخواب و پتو را روی سرش کشید . مادرش به او یادآوری کرد که دعایش را نخوانده است . او جواب داد : آیا درست است که او این وقت شب ، آن هم شب به این سردی ، خدا را از خواب بیدار کنم ؟! از چنین بچه ای خداوند دعای کلامی نمی خواهد . همان ملاحظه ای که کرده است که در یک شب سرد خدا را از خواب بیدار نکند عین دعاست . همین احساس او کافی است . نیازی به گفتن چیزی نیست . کلمه ی خدا فقط یک بهانه است . ابزاری است برای ابراز احساسات ما به کل . در واقع کل هستی خداست . کل ، الهی است و وقتی شما لبریز احساس الوهیت شوید،- یعنی خدا بودن-  با کل هستی یکی خواهید شد . راه حل مشکل شما رسیدن به آن وحدت است ... هر گاه انسان به نقطه ای برسد که خودش را کاملاً خارج از ذهن ببیند ، آن وقت انسان خدا شده است . "( همان ، ص 251 و 253 )

این هم آخرین جمله از اشو در باره ی خدا :

" چهره ی اصیل هر کودک ، چهره خداست . البته خدای من ، خدای یک مسیحی ، یک هندو ، خدای یک یهودی نیست . خدای من حتی یک شخص نسیت ، بلکه یک حضور است . کمتر شبیه به گل و بیشتر شبیه به یک رایحه است . تو می توانی آن را احساس کنی ، ولی نمی توانی آن را با دست بگیری ، تو می توانی به وسیله آن غرقه شوی ، ولی نمی توانی آن را مالک شوی . خدای من چیزی عینی آنجا ، نیست . خدای من همان ذهنیت است ، اینجا ."(اشو ، کتاب : کودک نوین ، ترجمه : مرجان فرجی ، ص 64)
نویسنده : رضا خندان
چهارشنبه ٥ بهمن ۱۳٩٠ | ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ


صفحات وبلاگ
آمار بازدید
  حقیقت فریاد میکشد هیس! فقط گوش کن

آمار بازدید


تبلیغات